איך קידום אתרים אורגני וממומן הופך מסיוט שהורס לך את העסק לנכס שמכניס לו בין 1740-453 ש"ח בחודש פאסיבי…

אם אתה בעל עסק שמתחיל לפרסם את עצמו ומחפש איך לעשות קידום אתרים אורגני וממומן, יש 7 טעויות שאתה פשוט לא רוצה לעשות…

אני איתי זיסו, מתעסק בשיווק דיגיטלי ומכירות כבר יותר משנה וחצי (תראה עוד עלי פה).

קידום אתרים אורגני וממומן

הנה 7 הטעויות, מקווה בשבילך שתיישם אותם…

1.  לפנות לכולם

קידום אתרים אורגני וממומן - לבחור את הקהל שנכון אליך בתהליכי השיווק והמכירה שלך

המוצר \ שירות שלך יכולים לשמש מספר קהלים שונים?

אם כן, אתה צריך לא לעשות את הטעות הנוראית הזאת של לפנות לכל הקהלים שלך כאחד כמו שכמעט כל העסקים בחוץ עושים.  יכול להיות שהמוצר / שירות שלך פותר את אותה הבעיה לכל הקהלים הפוטנציאליים שלו, וגם אם לא – צריך בשיווק ובמכירה שלו להנגיש אותו שונה לכל קהל מפני שלכל קהל יש את הרצונות והפחדים משלו – והם מה שיניעו אותו בסופו של דבר לקנות ממך.

2.  לעבוד קשה מדי

קידום אתרים אורגני וממומן - לעבוד קשה מדי יכול רק לפגוע בך

תחשוב שאתה מקדם אתר, ואתה כותב בממוצע כל יום שעתיים תוכן לאתר כדי לקדם אותו ושיביא לך לקוחות וכסף. על פניו, זה מעולה, אבל, אם תרצה לעשות ממנו יותר כסף, תצטרך לכתוב ולעבוד עליו יותר. אז (תיאורטית) במקום לכתוב ביום שעתיים אתה כותב 4 שעות ועושה פי 2 לקוחות וכסף מהאתר הזה. אבל יש גבול לכמה שזה יכול להמשיך, כמה שזה יכול להגדול, הזמן שלך בסופו של דבר הוא מוגבל.

לכן, כדי להימנע מזה, אתה צריך לעשות דברים, שיהיו אוטומטיים, או בשפה המקצועית – אוטומציות. במקום לכתוב כל יום תוכן לאתר שמביא לך לקוחות, תעשה קמפיין ממומן שתוכל להגדיל אותו בלחיצת כפתור. במקום לכתוב הצעות מחיר במיילים ידנית כל פעם,

או פניות קרות – תבנה באמצעות מערכת דיוור סדרת מסרים שתשלח את המיילים האלה בצורה אוטומטית.

מבין את הראש?

3. לפרסם הכל במקום אחד

קידום אתרים אורגני וממומן - למה לפרסם רק במקום אחד יכול לפגוע בך מאוד יום אחד...

תחשוב על זה ככה – נגיד שהקשבת לטיפ הקודם, והתחלת לעשות קמפיין ממומן. יש לך תקציב פרסום של 2500 ש"ח בחודש, והתחלת לפרסם בגוגל אדס. ואחרי חודשיים של טסטים (ניסיונות על מודעות) הצלחת לפצח קמפיין! הוא רווחי לך – על כל שקל שאתה מוציא, אתה מכניס 2. אתה מוציא בחודש 2500 ש"ח – ומכניס 5000 והכל בגוגל.

פתאום, ביום מן הימים, שאתה כבר רגיל ונוח לך עם ההכנסה שגוגל מוסיפה לעסק שלך, עשית שינוי שהם לא אהבו באתר שלך, והם חוסמים לך את החשבון מודעות. זהו, הלך קפוט. כל הדאטה שלך, כל המודעות, כל התזרים שנכנס לך לכסף בזכות גוגל – הכל הלך.

בדיוק בגלל זה, אתה רוצה (גם אם הפרסום עובד טוב) לחלק את תקציב הפרסום שלך למקור תנועה עיקרי, שיקבל 70% ממנו, ועוד מקור תנועה שני שיקבל את ה30% האחרים מהתקציב שלך

4. לפרסם ביותר מ2 מקומות (קידום אתרים אורגני וממומן)

קידום אתרים אורגני וממומן - למה אסור לך לפרסם ולשווק ביותר מ2 מקומות

יכול להיות שהבנת את הטעות הקודמת, והחלתת לקחת את זה שלב אחד קדימה, התחלת לפרסם ב5 מקורות תנועה שונים – נוראי.

שאתה מפרסם ביותר מדי מקורות תנועה (יותר מ2) אתה גורם לכמה דברים:

  1. אתה מוריד מהפוקוס שלך כמשווק

  2. אתה גורם לכך שתקציב הפרסום בכל מקום הוא מזערי ולא מספיק גדול כדי "לשפוט" תוצאות

  3. אתה לא מצליח להשיג תוצאות אמיתיות…

פוקוס זה הדבר אולי הכי חשוב בעסק שלך שכנראה הכי קשה לשמור עליו…

הבנו? יאללה:

5. לבנות עסק בחצר של עסק אחר

קידום אתרים אורגני וממומן - איך להימנע מלבנות את העסק שלך על חצר של אחד אחר

קצת מתקשר לטעות מס' 3, כמו שלפרסם עם כל התקציב שלך במקום אחד זאת טעות, לפרסם ישירות את המוצר או השירות שלך, מבלי לקחת את את הפרטים של הלקוח – זאת טעת יותר גדולה.

בשני המקרים אתה יוצר תלות נוראית במקור התנועה. אז מספר 3 הבנו אבל מה הקטע בטעות הזאת?

תחשוב שעשית מודעה, מישהו רואה אותה – והצלחת לקנות אותו. הוא רוצה. הוא לוחץ, מתכוון לקנות, מוציא את הארנק ו…

נזכר שכרטיס אשראי נשאר בבית. מאז ועד שהוא הגיע הביתה לכרטיס שלו, הוא כבר שכח אותך ונחשף לעוד אלפי פרסומים אחרים. הלכה קנייה.

לעומת זאת, אם היית קודם כל לוקח את הפרטים שלו, ורק לאחר מכן מוכר לו, גם היה לו את המסר ששלחת לו שמור אצלו, ככה שהוא יכול יותר מאוחר לחזור לזה ולקנות, וגם אתה תמשיך ותשלח לו עוד מסרים שיזכירו לו גם ככה!

יותר מזה, כשאתה לוקח את הפרטים של הלקוחות שלך לפני שהם קונים, בונה רשימת תפוצה (ב2020 זה כבר נחשב לנכס) אתה מוריד לגמרי את התלות מהמקור תנועה! הוא יכול לחסום לך את החשבון, לפסול לך את המודעה, ולך זה לא ישנה כי הלידים כבר אצלך!

6. לוותר לא בזמן…

קידום אתרים אורגני וממומן - לא לוותר גם כשזה עובד!!

משגע אותי שאני רואה עסקים שעושים את זה…

הדבר הכי מעצבן שאתה יכול לעשות, זה לבנות פאנל, שלם ואפילו ממיר, להריץ אותו ולעזוב אותו כמו שהוא. בתור משווק, אתה רוצה להכניס לך את התכונה של ספקנות עצמית – זה אומר שאם הגעת לאחוז המרה של 4%, תתיל בעצמך ספק ותשאל את עצמך אם אתה יכול יותר טוב.

והדרך היחידה לבדוק – היא לעשות עוד אחד, או לקחת את מה שקיים, ולעשות שיפורים ותיקונים כדי לשפר אותו. בשפה המקצועית – a\b test. לקחת משהו (לדוגמא: דף נחיתה) ולשנות בו משהו אחד, ולראות מה עובד יותר טוב ולהישאר איתו. 

7. לפגוע בעצמך…

קידום אתרים אורגני וממומן - אם מנתח עושה ניתוח אז משווק צריך לשווק את העסק שלך


אם אתה לוקח משהו מהמאמר הזה – תקח את זה.

יכול להיות שזה ממש קשה לראות את זה מהנקודת מבט שלך וזה בסדר והגיוני ואני גם מאוד מבין את זה. אבל אם אתה מתחיל לשווק ולפרסם את העסק שלך מבלי לדעת איך לעשות את זה בצורה הנכונה, אתה חד משמעית פוגע בעצמך ובעזרת השיווק שלך אתה יוצר יותר נזק מתועלת.

שיווק ופרסום הם מקצועות בפני עצמם ואתה צריך לתת להם את הכבוד שמגיע להם. כמו שאתה לא מתווכח שניתוח רופא צריך לעשות – גם את שיווק העסק שלך, משווק מומחה צריך לעשות.

קידום אתרים אורגני וממומן – שיחת ייעוץ על חשבוני

אני מקווה שעזרתי לך קצת להבין את התחום ולאן אתה נכנס. אני יודע איך זה מרגיש להיות בנקודה שאתה כנראה נמצא בא, ואם אתה מרגיש קצת מבולבל או שסתם בא לך לקבל תוצאות יותר טובות, אני רוצה לתת לך שיחת ייעוץ על חשבוני. שים פה את הטלפון והשם שלך ואחזור אליך אולי אפילו היום:

תגובה אחת

  1. פינגבק:קידום אורגני מה זה? - 3 חסרונות ויתרונות שיחסכו לך המון זמן - כוונת של צלף לעסק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *